Главная » Статьи » теплотехника » Регулятор ECL 300 komfort

Работа с ECL 300 по регулировке отопления
ECL 300 noregulēšanas metodika

          Galvenais siltumenerģijas piegādātājs Rīgā ir akciju sabiedrība „SILTUMS”. Akciju sabiedrība „SILTUMS” noslēdza līgumu ar siltumenerģijas patērētāju, kur ir atrunāti piegādes un patērēšanas noteikumi. Šodien par siltumnesēju akciju sabiedrība „SILTUMS” izlieto speciālu tehnisku ūdeni. Ūdens no siltumtīkla tek caur siltumpunkta apkures siltummaini un karstā ūdens siltummaini, atdod siltumu un atdzisis tek atpakaļ uz siltumtīklu. Apkures siltummainis nodod siltumu apkures kontūrai. Karstā ūdens siltummainis nodod siltumu karstā ūdens kontūrai. Līgumā ir noteiktas siltumnesēja turpgaitas un atgaitas temperatūras. Gan turpgaitas gan atgaitas temperatūras ir atkartīgas no ārgaisas temperatūras.
          Akciju sabiedrība „SILTUMS” pasniedz piegādāt siltumnesēju ar temperatūru sešdesmit pieci grādi, kad ārgaisa temperatūra ir pluss četri grādi un augstāk, un  ar temperatūru simts astoņpadsmit grādi, kad ārgaisa temperatūra ir mīnus sešpadsmit grādu un zemāk. Starp ārgaisa temperatūru pluss četri un mīnus sešpadsmit grādi siltumnesēja temperatūra paceļas lineāri no sešdesmit pieciem līdz simts astoņpadsmit gradiem.
          Tai pašā laikā AS „SILTUMS’ prasa lai atgaita siltumnesēja temperatūra ir ne augstāk grafīkā norādītas temperatūras: četrdesmit divi grādi, kad ārgaisa temperatūra ir četri grādi un augstāk, sešdesmit pieci grādi, kad ārgaisa temperatūra ir mīnus sešpadsmit grādi un zemāk. Starp ārgaisa temperatūru pluss četri un mīnus sešpadsmit grādi grafīks paceļas lineāri no četrdesmit diviem līdz sešdesmit pieciem gradiem.
          Patērētās siltumenerģijas daudzums ir noteikts ar apkures sistēmas jaudu un temperatūras starpība starp ārgaisu temperatūru un radiatoru temperatūru. Ar patērētā siltumenerģijas daudzuma palielināšanu palielinās siltumnesēja straume siltumtīklā un atgaita siltumnesēja temperatūra. Patērētas siltumenerģijas daudzumu regulē ar siltumnesēja straumes regulēšanu. Ja atgaitas siltumnesēja temperatūra pārsniedza pieļaujamo, siltumenerģijas patērētājam jāmaksā soda nauda.
          Šodien regulēšanu izpilda ar regulatora palīdzību. Kooperatīvā „PĻAVNIEKI” piecdesmit trīs siltumpunktos no piecdesmit pieciem lieto regulatoru „ECL 300 Komforts”. Regulatorā ir divas galvenās regulēšanas funkcijas: vēlamā istabas temperatūra un slīpums.
          Ja operators grib noregulēt siltumpunktu uz maksimālu jaudu.Tad reālai atgaita temperatūrai jālīdzinās pieļaujamai temperatūrai. Ja ārgaisa temperatūra ir kritusi un atgaitas temperatūra ir atšķirusies no grafīkā norādītas pieļaujamas temperatūras, tad operatoram jānoregulē slīpumu. Ārgaisa temperatūra ir pacēlusies un atgaita temperatūra ir atšķirusies no grafīkā norādītas pieļaujamas temperatūras, tad operatoram jānoregulē vēlamo istabas temperatūru. Ja vēlamā istabas temperatūras regulēšana ir ļoti rupja jāizmanto paralēlo pārvietošanu.
         Kad ārgaisa temperatūra ir pluss četri grādi un aukstāk jānoregulē minimālo plūsmas temperatūru. Kad ārgaisa temperatūra ir mīnus sešpadsmit grādi un zemāk jānoregulē maksimāo plūsmas temperatūru.
         Tadu regulēšanu jādarā vairākas reizes.
Tagad siltumapunkts strādā ar maksimālo jaudu, bet iedzīvotāiem varbūt ir karsti. Lai iedot iedzīvotāiem komfortu jāsamazina istabas temperatūru. Tai pašā laikā mēs samazinām siltumenerģijas patēriņu un ekonomējam naudu.
        Operators pazemina vēlamo istabas temperatūru līdz vēlamam lielumam. Ja vēlamā istabas temperatūras regulēšana ir ļoti rupja jāizmanto paralēlo pārvietošanu. Kad ārgaisa temperatūra ir pacēlusies jānoregulē vēlamo istabas temperatūru un paralēlo pārvietošanu, lai istabas temperatūra ir konstanta. Kad ārgaisa temperatūra ir kritusi jānoregulē slīpums, lai istabas temperatūra ir konstanta. Tadu regulēšanu jādarā vairākas reizes.
        Kad ārgaisa temperatūra ir pluss četri grādi un aukstāk jānoregulē minimālo plūsmas temperatūru.
        Pavasarī un rudeni laiks ir ļoti mainīgs, gan karsti, gan auksti. Tad operatoram jānoregule apkures atslēgšanās temperatūru. Kad ārgaisa temperatūra ir vienlīdzīga vai augstāk apkures atslēgšanās temperatūrai, apkure būs atslēgta. Kad ārgaisa temperatūta ir nokrit zemāk par apkures atslēgšanas temperatūru, apkure būs ieslēgta.
       Naktī vai citā laikā iedzīvotāiem nevajag komforta temperatūra. Šī laikā operators var nodibināt samazinātu istabas temperatūru. Citus regulatorus noregulēt nedrīkst.

          Уважаемый посетитель, Ваше мнение о статье и описание, применяемых у Вас расчетах потребляемой теплоэнергии, будут интересны как автору данной статьи так и посетителям этого сайта. 



Переход на страницу оглавления

Категория: Регулятор ECL 300 komfort | Добавил: KramuTirgus (04.05.2013)
Просмотров: 1457 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]